Bez čisté vody se koupat nelze
Horko až k zbláznění není typickým znamením pouze pro země na jižní polokouli, ale tento stav běžně potkává i naši republiku. I když tropických dní bylo v letních měsících u nás pokaždé víc než dost, v posledních letech už je možné mluvit i o tropických týdnech. A ne každý toto počasí bere pozitivně. Hlavně lidé, kteří běžně moc nepijí, mohou mít v takovýchto dnech docela problémy. důležité je se nejen zavodnit, ale i zchladit. Ideální je proto se často sprchovat, případně si rovnou pořídit bazén.
Ano, vlastní vodní plocha není zrovna nejlevnější záležitostí, na druhou stranu v konečném důsledku nakonec stojí méně než třeba obdobně efektivní klimatizace, a to hlavně kvůli drahé elektrické energii. Ovšem i po koupi bazénu je potřeba provádět i nadále další drobné investice. Nejenže je potřeba dokupovat přípravky na vyrovnání pH vody, ale také na její čištění.
Chlór vede
K čištění bazénové vody i vody do vířivky se nejčastěji používá chlór, alespoň v našich zeměpisných šířkách. Ani se není čemu divit, jelikož jde o relativně levnou a zároveň docela účinnou záležitost. Mnoha lidem dokonce nevadí ani typický chlorové aroma, potažmo možné podráždění pokožky. Existují však takoví, kterým tyto vlastnosti naopak příliš neimponují. Naštěstí není problém sáhnout i po jiných přípravcích, například těch s příměsí kyslíku. Tyto preparáty jsou po všech stránkách zcela bezproblémové, nicméně jsou o něco dražší než chlór. Dobrá je i mořská sůl, ovšem pouze když se zkombinuje se solonizační jednotkou.
Krytí hladiny
I přes tu nejlepší chemii se může voda neustále špinit, když se nebude alespoň na noc chránit vhodnou plachtou. Plachty se dají pořídit jak v obyčejném provedení, tak i solární. Druhá varianta je pro mnoho lidí atraktivnější, jelikož krom protekce hladiny poskytuje dokáže také ohřívat vodu. Samozřejmě pouze omezeně, ale i tak více než dostatečně.